DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro

Punkt Stomilu Olsztyn w pojedynku z Górnikiem Łęczna

Stomil Olsztyn zremisował z Górnikiem Łęczna 1:1 w meczu 32. kolejki piłkarskiej I Ligi. Wynik jest sporą niespodzianką, gdyż Stomil urwał punkty drużynie mającej ambicję gry w barażach o awans do ekstraklasy.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Łęcznej zobaczyli dwie, i jak się później okazało jedyne, bramki w meczu. Autorem pierwszego gola był Jakub Mysiorski, który wyprowadził Stomil na prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Dwie minuty później wyrównanie Górnikowi dał ukraiński pomocnik Serhij Krykun.

W drugiej połowie, mimo wielu dogodnych okazji z obu stron, kibice nie zobaczyli bramek i drużyny podzieliły się punktami. W ligowej tabeli Górnicy zgromadzili ich 50, natomiast piłkarze z Warmii 33.

Drużynom grającym na zapleczu ekstraklasy do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Za tydzień (5 czerwca) Stomil Olsztyn podejmie na własnym boisku Miedź Legnicę. Ostatni mecz podopieczni trenera Klepczarka rozegrają 13 czerwca z liderem rozgrywek Termalicą Bruk-Bet Niecieczą.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w piłka nożna, mecz, Stomil Olsztyn, Górnik Łęczna
Piłkarze Stomilu w Łęcznej zmierzą się z Górnikiem. „Postaramy się przywieźć komplet punktów”

Dziś o godzinie 17 w Łęcznej piłkarze Stomilu Olsztyn powalczą o kolejne punkty w tabeli Fortuna 1 ligi. Przeciwnikiem pewnych już utrzymania w rozgrywkach olsztynian będzie...