JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Pucharowe derby dla Mebli-Wójcik

Trener Grzegorz Czapla – ekspresyjny dyrygent drużyny Meble Wójcik, fot. Andrzej Minkiewicz

W Elblągu, w meczu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim spotkały się pierwszoligowe siódemki piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik i Warmii Traveland Olsztyn.

Emocji nie brakowało zwłaszcza w pierwszej odsłonie, gdy elblążanie w pewnym momencie oddali pole Warmii, a ta w 20 minucie wygrywała 13:10. Jednak do przerwy to „Meblarze” prowadzili 17:14. Po wznowieniu gry systematycznie rosła przewaga gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 37:26.

Karol Adamowicz – trener Warmii Traveland – spodziewał się trudnego meczu, gdyż nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, a z wynikiem musiał się pogodzić.

00:00 / 00:00
(rozmawiał Piotr Świniarski)

Z kolei Grzegorz Czapla – szkoleniowiec elbląskich „Meblarzy” przyznaje, że problemem są kontuzje jakich nabawili się jego zawodnicy w czasie tego meczu i zapowiada, że jego zespół będzie nadal walczył o awans w pucharowej drabince.