DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Puchar Polski nie dla Elbląga i Wikielca

Zespół Concordii Elbląg, fot. Andrzej Minkiewicz

Na rundzie przedwstępnej zakończyły udział w rozgrywkach Pucharu Polski dwa zespoły z Elbląga – Olimpia i Concordia oraz rewelacja rozgrywek – GKS Wikielec.

Czwartoligowy GKS Wikielec przegrał z Garbarnią Kraków 2:4. Bramki dla Wikielca z rzutów karnych zdobył w 24 i 58 minucie Remigiusz Sobociński. Dla Garbarni trzykrotnie strzelał Marcin Siedlarz oraz Adrian Fedoruk. Po spotkaniu trener GKSu – Marek Witkowski – chwalił swoich podopiecznych.

00:00 / 00:00

Trener Garbarni Kraków – Leszek Orłowski.

Strzelec dwóch bramek dla GKS-u Wikielec – Remigiusza Sobocińskiego.

(rozmawiał Wiesław Raczkowski)

GKS Wikielec – Garbarnia Kraków 2:4 (1:2)
0:1 – Adrian Fedoruk (15′), 1:1 Remigiusz Sobociński (23′- karny), 1:2 – Marcin Siedlarz (25′), 1:3 – Marcin Siedlarz (46′), 2:3 – Remigiusz Sobociński (58′-karny), 2:4 – Marcin Siedlarz (90′).

………………………………………………………………………………………………………………………..
Szumne zapowiedzi o awansie elbląskiej Olimpii do kolejnych rund piłkarskiego Pucharu Polski srodze zweryfikowała drużyna Chrobrego Głogów, która wręcz zdeklasowała gospodarzy wygrywając 4:1. Goście wyszli na prowadzenie już w 4 minucie spotkania po bramce Łukasza Szczepaniaka, na 2:0 w 48 minucie podwyższył Michał Ilków-Gołąb. Kontaktową bramkę dla Olimpii w 64 minucie zdobył Kamil Graczyk. 4 minuty później na 3:1 podwyższył ponownie Ilków-Gołąb, a wynik meczu ustalił Łukasz Szczepaniak.

Trener drużyny z Głogowa Ireneusz Mamrot był zadowolony z wyniku.

Niewiele po meczu miał do powiedzenia białoruski trener Olimpii Oleg Raduszko, który stwierdził, że przed ligą jego piłkarzy czeka dużo pracy, a on ma nadzieję, że ta praca zaowocuje dobrymi wynikami w II lidze.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Olimpia Elbląg – Chrobry Głogów 1:4 (0:1)
0:1 – Szczepaniak (4′), 0:2 – Ilków-Gołąb (48′), 1:2 – Graczyk (61′), 1:3 – Ilków-Gołąb (68′), 1:4 – Szczepaniak (76′)
Olimpia: Aleksiej Rogaczow – Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Oleg Ichim, Tomasz Kowalczyk, Kamil Piotrowski (75. Marcin Sawicki), Anton Kołosow (78′ Rafał Lisiecki), Adam Skierkowski (84′ Łukasz Molga), Kamil Graczyk, Jacek Czerniewski, Kamil Kopycki.

Zagłębie Sosnowiec – Concordia Elbląg 2:0 (2:0)
1:0 – Matusiak (12′), 2:0 – Szatan (14′)
Concordia: Zoch – Lepczak, Uszalewski, Michnowski, Szuprytowski (59′ Tomczuk), Stępień, Lewandowski (86′ Załucki), Korzeniewski, Lubiejewski, Zejglic (87′ Pelc), Kiełtyka

– MKS Oława 1:0
Cartusia Kartuzy – Wigry Suwałki 0:0 (pd.k. 3:5)
Lechia Tomaszów Mazowiecki
– MKS Kluczbork 2:1
KS Tymbark – Calisia Kalisz 0:3 (walkower)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Pelikan Łowicz 0:2
ŁKS 1926 Łomża – Radomiak Radom 3:0 (walkower)
– Górnik Wałbrzych 2:1
Stal Sanok – Puszcza Niepołomice 1:1 (pd. k. 0:2)
Czarni II Rokitki – Stal Stalowa Wola 2:4
Odra Opole – Energetyk ROW Rybnik 2:2 (pd. k. 4:2)
Bałtyk Koszalin
– Resovia 3:0 (walkower)
Lech Rypin
– Tur Turek 3:0 (walkower)
Rozwój Katowice
– Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:2 (pd.) (wracz/ami/pświn/łw)

Więcej w Concordia, PP, Olimpia, Puchar Polski
Przed rundą przedwstępną Pucharu Polski

Elbląscy drugoligowcy, drużyny Olimpii i Concordii oraz grający w IV lidze GKS Wikielec, rozpoczną w sobotę (13.07) rywalizację w piłkarskim Pucharze Polski od rundy przedwstępnej....