Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PŚ w Zakopanem. Polacy na drugim miejscu w konkursie drużynowym

Fot. PAP

Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężyli Austriacy, a trzecie miejsce zajęli Norwegowie. W zespole biało-czerwonych wystąpili Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki.

Austria wyprzedziła Polskę o 8,9 pkt, a Norwegię o 16,4.To był drugi w tym sezonie Pucharu Świata konkurs drużynowy. Na inaugurację w Wiśle również wygrali Austriacy. Biało-czerwoni zajęli wówczas trzecie miejsce, a na drugim znaleźli się Niemcy.

W niedzielę w Zakopanem zaplanowano konkurs indywidualny.

Siedem zwycięstw, jedenaście drugich oraz jedenaście trzecich miejsc – to dorobek polskich skoczków narciarskich w drużynowych konkursach Pucharu Świata. Na podium Polacy stanęli po raz pierwszy w Villach w Austrii w 2001 roku, zajmując trzecią lokatę. Pierwsze zwycięstwo odnieśli natomiast dopiero 3 grudnia 2016 w Klingenthal, w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch.

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skoki, uwaga, pilne
Ostatni 8-tysięcznik zdobyty zimą. Polski Himalaizm Zimowy potwierdza: na K2 weszła grupa Nepalczyków

Grupa szerpów z Nepalu dokonała pierwszego zimowego wejścia na drugi co do wysokości szczyt Ziemi, K2 w Karakorum. Informację przekazał Chhang Dawa Sherpa z agencji Seven...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV