DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

PŚ w skokach: Kubacki piętnasty, triumf Lindvika

Dawid Kubacki, jedyny Polak w finałowej serii, zajął 15. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Wygrał Norweg Marius Lindvik, przed Niemcem Karlem Geigerem i Słoweńcem Cene Prevcem, dla którego to pierwsze podium w karierze.

Lindvik uzyskał 140 m i 144,5 m. Jego łączna nota to 243,8 pkt. Drugi Geiger skoczył 139,5 i 140 m (nota 238,7 pkt) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ.Kubacki osiągnął 136 i 125 m. Inni polscy skoczkowie nie wywalczyli awansu do finałowej serii.

Kamil Stoch zajął 34. miejsce – 115 m, Piotr Żyła był 41. – 110 m, Paweł Wąsek uplasował się na 43. pozycji – 109,5 m, a jedną niżej Stefan Hula, który wprawdzie uzyskał 125 m, ale upadł po swoim skoku, co oczywiście miało wpływ na noty. Doświadczony reprezentant Polski wstał o własnych siłach.

Konkurs był przeprowadzany w dość trudnych, z powodu silnego wiatru, warunkach.

Autor: bia/krys/PAP
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w skoki narciarskie,
Dwóch Polaków zdyskwalifikowanych podczas Pucharu Świata w Willingen. Wygrał Japończyk

Piotr Żyła i Stefan Hula zostali zdyskwalifikowani za nieprzepisowe buty w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Jednoseryjne zawody wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Ostatecznie...