Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przypominają zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Trwa akcja PKP PLK

Fot. J. Sulecki

Trwa akcja poświęcona bezpieczeństwu pieszych i kierowców na przejazdach kolejowych. W czwartek organizatorzy akcji – PKP PLK – przypominali o zasadach bezpieczeństwa na jednym z przejazdów kolejowych w Elblągu.

– Z roku na rok rośnie świadomość na temat zagrożenia, jakie niosą za sobą konsekwencje zderzenia z pociągiem – podkreśla Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK.

Jesteśmy na przejazdach kolejowo-drogowych po to, żeby przypomnieć kierowcom, pieszym oraz rowerzystom zasady bezpieczeństwa dotyczące przekraczania owych przejazdów.

00:00 / 00:00

Pracownicy kolei w trakcie opuszczonych rogatek na czas przejazdu pociągów rozdają ulotki z informacjami na temat zachowania na przejeździe oraz co zrobić w sytuacji zagrożenia. – Jednym z nich jest żółta naklejka znajdująca się na z tyłu krzyża świętego Andrzeja – przypomina Krzysztof Wałdowski – dyrektor zakładu linii kolejowych w Olsztynie.

Każdy przejazd w Polsce jest oznakowany taką żółtą naklejką. Znajdują się na niej dane lokalizacyjne przejazdu, numer alarmowy 112 oraz numer telefonu do naszego dyspozytora, który w przypadku uzyskania zgłoszenia o usterce bądź zagrożeniu na przejeździe lub wokół przejazdu – natychmiast wstrzymuje ruch pociągów.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez PKP PLK. W czwartek kolejarze przypominali zasady bezpieczeństwa pieszym i kierowcom na przejeździe kolejowym przez ulicę Malborską w Elblągu.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w bezpieczeństwo, kolejarze, PKP PLK, przejazd kolejowy
Pracownicy parku krajobrazowego przygotowują bezpieczny dom dla nietoperzy

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej od 20 lat pomaga nietoperzom przygotowując im miejsca hibernacji, czyli zimowego snu. - W tym roku wyremontowano 31 piwnic i 5 bunkrów,...

Zamknij
RadioOlsztynTV