Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyjechali do Dobrego Miasta, bo kochają śpiewać polskie piosenki. Najlepsi wystąpią na festiwalu w Opolu

Już po raz szósty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Warmii mierzą się z polskim repertuarem. W Dobrym Mieście odbywa się konkurs wokalny „Kocham śpiewać polskie piosenki”.

22 młodych artystów kocha śpiewać polskie piosenki. Ich idolami są: Edyta Górniak, Dawid Podsiadło, czy Sarsa, ale śpiewają też piosenki znacznie starszych wykonawców. Pomysłodawcy i organizatorzy konkursu zauważyli, że dzieci i młodzież słuchają najczęściej anglojęzycznych wykonawców. Ideą muzycznych zmagań w Dobrym Mieście jest nie tylko rozwój twórczej aktywności, ale także edukacja kulturalna dzieci mieszkających w małych środowiskach i upowszechnianie polskiej twórczości muzycznej.

Laureaci konkursu finałowego, z poszczególnych kategorii, wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Piosenki – Piosenkobranie w Opolu.

Dotychczas, w pięciu edycjach konkursu, udział wzięło ponad 1300 uczestników. Każdorazowo jest on poprzedzony eliminacjami przeprowadzanymi w 12 gminach należących do Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek”. Opiekę artystyczną nad wykonawcami sprawuje od początku olsztyński zespół Czerwony Tulipan.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Konkurs wokalny Kocham Śpiewać Polskie Piosenki. Fot. P.Getka

Konkurs wokalny Kocham Śpiewać Polskie Piosenki. Fot. P.Getka

Konkurs wokalny Kocham Śpiewać Polskie Piosenki. Fot. P.Getka

Konkurs wokalny Kocham Śpiewać Polskie Piosenki. Fot. P.Getka

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Dobre Miasto, konkurs, piosenka, Opole, video
Rosyjska Młoda Armia pod olsztyńskim pomnikiem. „Junarmia” oddała hołd czerwonoarmistom

Delegacja "Junarmii" w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej oddała hołd olsztyńskiemu pomnikowi zwanemu "szubienicami" według ceremoniału wojskowego. "Junarmię", określaną też "Dziećmi Putina", powołało Ministerstwo Obrony Rosji....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV