Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyjaciół się nie porzuca

Wakacje to często niezwykle trudny czas dla zwierząt. Nie chodzi o wysokie temperatury, które im dokuczają, ale masowe pozbawianie ich domu.

Okres wakacyjny to dla wielu schronisk czas wytężonej pracy, bo znacznie zwiększa się liczba bezdomnych czworonogów. Duża część to ofiary wakacyjnych wyjazdów. Porzucenie zwierzęcia to przestępstwo określone przez ustawę o ochronie zwierząt. Jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami.

Co czuje porzucone zwierze? Jak wygląda jego pobyt w schronisku? O wielu aspektach związanych z tym tematem rozmawialiśmy w audycji „Cztery łapy” z Dorotą Myślak, behawiorystką i instruktorką ze Stowarzyszenia Masurian Animal Project oraz Beatą Kierońską, wolontariuszką ze Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Dziś polecamy Wam do adopcji Rudego. Pies ma około 7 lat i w kłębie sięga powyżej kolana. Trafił do nas jako pies bezdomny, zrezygnowany, smutny, z wrośniętym w szyję łańcuchem. Mimo tego, co go w życiu spotkało, nie traci wiary w ludzi. Lubi kontakt z nimi, jest przy tym delikatny i zrównoważony.

Nie narzuca się, grzecznie czeka na pieszczoty. Nie jest psem nazbyt aktywnym – długie, ale i spokojne spacery w zupełności mu wystarczą. Ładnie chodzi na smyczy i lubi eksplorować teren. Dogaduje się z innymi psami. Nie znamy jego stosunku do kotów ani innych zwierząt. Szukamy mu domu, który w razie problemów podejmie się pracy z nim, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to również pod okiem behawiorysty.

Jest zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany i gotowy na nowy dom. Do dobrego domu dowieziemy w całej Polsce. Kontakt w sprawie adopcji – Iza 606 507 829.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pies, adopcja
W audycji Cztery Łapy o Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami

Czym jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i na czym polega jego działalność? Czym zajmują się wolontariusze organizacji i jakie programy edukacyjne realizują? Jak na co dzień...

Zamknij
RadioOlsztynTV