Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przygotowania do zimy na ostatniej prostej. Wojewódzkie służby zarządzania kryzysowego dopinają szczegóły

Fot. K.Grabowska

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zwołano posiedzenie przedstawicieli służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Gdzie widzą największe problemy i zagrożenia?

Zima to zawsze duże wyzwanie. Warunki atmosferyczne powodują nowe zagrożenia. Policja uczula na wzmożone zainteresowanie osobami bezdomnymi, których przybywa i o których, zwłaszcza kiedy temperatura będzie spadała, nie wolno zapominać.

Na Warmii i Mazurach uruchomiono już bezpłatną infolinię, dla zainteresowanych. W minionym roku z powodu wychłodzenia organizmu w regionie zmarło 5 osób.

Rozmawiano też o drogach. Trwa mobilizacja gmin, które przygotowują się do zapewnienia przejezdności tras – zwłaszcza tych mniej uczęszczanych – by zima nie zaskoczyła kierowców. Tu pojawiają się też pierwsze apele, by wszelkie niebezpieczeństwa zgłaszać, co pozwoli na szybsza reakcję.

Wśród poruszanych tematów znalazło się też zagrożenie powodziowe, które zawsze jest trudne i wymaga zaangażowania wielu służb. Punkty zapalne to powiat elbląski i jezioro Drużno. Obecnie sytuacja jest tam stabilna.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury
„Plebiscyt przegrano, ale zaangażowanie ludzi było bezcenne”. Niezwykłe historie bohaterów Plebiscytu na Warmii i Mazurach

Olsztyński Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego przypomina Polaków zaangażowanych w sprawę polską w 1920 roku. Przyczynkiem są zbliżające się obchody 100-lecia Plebiscytu na Warmii i Mazurach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV