Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyciemnione szyby pod kontrolą. Policjanci z Gołdapi otrzymali specjalne urządzenie pomiarowe

Policjanci z Gołdapi otrzymali dziś urządzenie pomiarowe umożliwiające szybką i precyzyjną ocenę stanu szyb w samochodach.

Ustawodawca jasno sprecyzował normy, jakie spełniać muszą przyciemnione szyby samochodowe. Odpowiednia widoczność jest gwarancją bezpieczeństwa, a każde przyciemnienie szyb powoduje pogorszenie pola widzenia i jednocześnie realne zagrożenie w ruchu drogowym. Niezgodne z przepisami przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowych grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem karnym.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia szyby przednie i przednie boczne powinny mieć współczynnik przejrzystości światła nie mniejszy niż 70 procent.

Przyrząd do testowania przejrzystości szyb został dofinansowany z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, policja, samochód, szyby, ciemne
Mniej wypadków niż rok temu. Policja podsumowała święta na drogach

Policjanci podsumowali akcję "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie". Od Wigilii do 29 grudnia, na polskich drogach doszło do trzystu dwudziestu dwóch wypadków, w których zginęło trzydzieści...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV