Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przy pomocy ognia czyścił zebrane puszki. „Ekopatrol nie miał problemu ze zlokalizowaniem sprawcy”

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Elbląski patrol antysmogowy z lądu i powietrza za pomocą drona kontroluje domy i obiekty przemysłowe, które ogrzewane są przy pomocy pieców.

Jak jednak przyznają strażnicy miejscy, nie zawsze potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, żeby potwierdzić spalanie odpadów czy tworzyw sztucznych. Sprawcom takich wykroczeń wpadają do głowy czasem dziwne pomysły.

Ostatnio mandatem został ukarany właściciel skupu złomu, który przy pomocy ognia postanowił oczyścić zebrane aluminiowe puszki. Przy tej operacji było tak dużo toksycznego dymu, że ekopatrol nie miał problemu ze zlokalizowaniem sprawcy

– tłumaczy Karolina Wiercińska z elbląskiej straży miejskiej.

Dodajmy, w tym sezonie ekopatrol straży miejskiej skontrolował już ponad 80 miejsc. Zwykle w przypadku osób łamiących prawo stosowane są pouczenia, ale strażnicy mogą nałożyć nawet 500 złotych mandatu lub skierować sprawę do sądu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, odpady, straż miejska, palenie, ekopatrol, smog, patrol antysmogowy, Karolina Wiercińska
Przedsiębiorcy rejestrują się w Bazie Danych o Odpadach. „Czekamy jeszcze na kilkaset tysięcy firm”

Około 140 tysięcy przedsiębiorców, zajmujących się gospodarką odpadami, zarejestrowało się w Bazie Danych o Odpadach. Ten elektroniczny system ma monitorować "drogę" odpadu aż do jego przetworzenia....

Zamknij
RadioOlsztynTV