Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przy olsztyńskiej szkole powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego

Fot. M.Borsiak

Poprawa bezpieczeństwa i zachęta do zdobywania karty rowerowej to główne założenia pomysłodawców stworzenia w stolicy regionu Miasteczka Ruchu Drogowego. Taki obiekt ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Jak powiedziała Anna Staryk, dyrektor szkoły, z obiektu będą mogli korzystać wszyscy chętni.

Mamy takie miejsce, po drugie mamy taki charakter szkoły otwartej na współpracę ze wszystkimi ościennymi szkołami. Zamysł jest taki, aby miasteczko było dostępne dla wszystkich użytkowników, a nawet, żeby było to miejsce na przeprowadzanie egzaminów na kartę rowerową, gdzie inne szkoły mogłyby korzystać z tego jako placu egzaminacyjnego.

00:00 / 00:00

Na placu będą zakręty, górki, przejścia dla pieszych i wiele znaków drogowych. Projekt ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i zachęcić młodzież do zdobywania karty rowerowej.

Pozytywnie o takich planach wypowiada się m.in Marcin Kiwit z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

Będzie to pierwsze miejsce w Olsztynie, na którym dzieci i młodzież będą mogły, w czasie prowadzonych zajęć, z nauczycielem, ale i indywidualnie poznawać oznakowanie, nabywać właściwych nawyków jazdy z poszanowaniem zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa ruchu. Będą też mogły doświadczyć w warunkach symulowanych tego, z czym później w ruchu drogowym będą miały do czynienia.

00:00 / 00:00

Miasteczko powstanie najprawdopodobniej do końca roku. Obecnie trwają prace projektowe.

Autor: I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, rower, ruch drogowy, miasteczko ruchu drogowego, Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie
Bliższe Spotkania – 13.01.2022

O miasteczku ruchu drogowego i chemii na TikToku rozmawiały z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Miasteczko Ruchu Drogowego, czyli specjalny plac uczący bezpieczeństwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV