Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez Warmię i Mazury przejdą burze, a miejscami grad. Meteorolodzy ostrzegają przed załamaniem pogody

Fot. fotolia

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia dla 11 województw.

Od godziny 11 prognozuje się burze z opadami deszczu od 10 do 35 milimetrów, lokalnym gradem oraz porywami wiatru do 60-70 kilometrów na godzinę w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 22, a na Pomorzu do 20.

Burze i grad na Warmii i Mazurach

W południe zaczną obowiązywać ostrzeżenia pierwszego stopnia na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Tam prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 do lokalnie 30 milimetrów oraz porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenia będą obowiązywały do godziny 20.30.

Od godziny 13 prognozuje się burze z opadami deszczu od 10 do 20 milimetrów, lokalnie do 30-35, miejscowym gradem oraz porywami wiatru do 65-70 kilometrami na godzinę we wschodniej części Wielkopolski oraz w województwach łódzkim, mazowieckim i lubelskim. Ostrzeżenia wygasną o godzinie 21.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca unikania otwartych przestrzeni i chowania się pod drzewami. Przypomina, by w chwili burzy zabezpieczyć okna i drzwi oraz przedmioty ustawione na balkonie lub parapecie. IMGW z kolei apeluje o ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza, ulewa, grad
Burze niemal w całym kraju. IMGiW wydał ostrzeżenie na sobotę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na sobotę niemal dla całego kraju ostrzeżenia pierwszego - najniższego stopnia, przez burzami. Nie obejmują one jedynie województw: dolnośląskiego i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV