Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez pożyczkę u znajomego biznesmena stracił dorobek życia. Słuchaj Śliskiej Sprawy

70-latek z okolic Pisza stracił cały dorobek życia po tym, jak pod zastaw domu zaciągnął pożyczkę u lokalnego biznesmena.

Pan Jerzy przez lata pracował za granicą. W 2006 roku wrócił do kraju i zbudował ponad 100-metrowy dom w miejscowości Snopki. Obok postawił też mniejszy – 70-metrowy. Gdy 10 lat temu rozstał się z żoną, został tam sam. Jego żona wystąpiła o rozwód i podział majątku. Żeby ją spłacić, pan Jerzy wziął pożyczkę u znajomego przedsiębiorcy na 230 tysięcy złotych, pod zastaw swojego siedliska. Znajomy jednak, jak twierdzi 70-latek, wykorzystał sytuację, oszukał go i odebrał dorobek całego życia. Od grudnia zeszłego roku pan Jerzy mieszka u rodziny, znajomych, a nawet w samochodzie. Mimo wszystko wierzy, że odzyska swoją nieruchomość, albo przynajmniej dostanie należną mu część pieniędzy, by mógł spokojnie żyć.

Posłuchaj audycji Leszka Tekielskiego i Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski, W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Pisz, Śliska Sprawa, dom, pożyczka
Zdrowie publiczne tematem międzynarodowej konferencji lekarzy w Piszu

Lekarze z całej Polski i Ukrainy rozmawiają w Piszu na temat wyzwań stojących przed zdrowiem publicznym. Na konferencji zorganizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie poruszane...

Zamknij
RadioOlsztynTV