Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez miesiąc ochraniali macedońsko-grecką granicę. Warmińsko-mazurscy pogranicznicy zakończyli misję i wrócili do Polski

Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli ósmą w tym roku misję w Macedonii. Wspierali tamtejszą policję w patrolowaniu granicy z Grecją.

Do Polski wróciło z macedońskiej misji trzech strażników granicznych, na co dzień pełniących służbę w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Kętrzynie i placówce straży granicznej w Sępopolu.

Przez miesiąc wspierali tamtejszych funkcjonariuszy w ochronie granicy. Oprócz obowiązków służbowych, był czas na zwiedzanie górzystych regionów i podzielenie się doświadczeniami kulinarnymi. Polacy mieli okazję spróbować macedońskich potraw i przygotować tradycyjne pierogi.

Misje zagraniczne to nie tylko służba i wymiana doświadczeń zawodowych, ale także poznanie tradycji, kultury i obyczajów danego kraju. Od początku roku 47 funkcjonariuszy uczestniczyło w różnych operacjach zagranicznych. W ramach umowy dwustronnej, na misjach w Macedonii było 29 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast 18 z nich wspierało Grecję, Bułgarię, Włochy, Hiszpanię i Węgry w misjach zagranicznych koordynowanych przez Agencję Frontex.

Misja w Macedonii. Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za J.Golon

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w misja, straż graniczna, Grecja, Macedonia
Nielegalna praca obcokrajowców na Warmii i Mazurach. Największą grupę stanowią obywatele Ukrainy

Straż graniczna kontroluje legalność zatrudnienia cudzoziemców. Większość obcokrajowców pracujących nielegalnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego to Ukraińcy. Od początku roku sprawdzono prawie 2900 obcokrajowców, 359 pracowało nielegalnie....

Zamknij
RadioOlsztynTV