Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przetrzymywali kobietę i grozili jej okaleczeniem. Odpowiedzą przed sądem

Fot. pixabay

Policjanci z Ełku zatrzymali trzy osoby, które przetrzymywały kobietę i zmusiły ją do podpisania oświadczenia. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Troje znajomych z powiatu ełckiego pod pretekstem wyjaśnienia wcześniejszych nieporozumień, podstępem zwabiło młodą kobietę do domu jednego z nich. Tam zamknęli drzwi na klucz i nie chcieli jej wypuścić – informuje młodszy aspirant Agata Kulikowska de Nałęcz z policji w Ełku.

Grożąc jej okaleczeniem nakłonili do podpisania podyktowanego przez nich oświadczenia, a potem wypuścili z mieszkania. Policjanci zatrzymali trzy osoby do tej sprawy – dwóch mężczyzn i kobietę. Policjanci wyjaśniali rolę każdej z tych osób w zdarzeniu. W wyniku ustaleń wszystkie te osoby usłyszały zarzuty wspólnego pozbawienia wolności człowieka. Dodatkowo 23-latka i 31-latek usłyszeli zarzuty za stosowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Oni zostali tymczasowo aresztowani.

Zgodnie z prawem, kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, zamknięcie
Pożar budynku kina w Ełku. Ewakuowano 70 osób

Policja w Ełku prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru elewacji budynku, w którym działa kino. Zagrożona była także pobliska siłownia. - Trzeba było ewakuować prawie 70...

Zamknij
RadioOlsztynTV