Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przetańczą ten dzień

Międzynarodowy Dzień Tańca, fot. CSE Światowid

Pokazy, maraton taneczny i konkursy – tak Elbląg i Olsztyn będą świętować obchodzony od 32 lat Międzynarodowy Dzień Tańca.

W Elblągu działa kilka klubów tanecznych. Najbardziej znany z nich Jantar zdobył wiele medali imprez mistrzowskich w tańcu towarzyskim. I wychował kilkanaście tysięcy tancerzy, bo od prawie 30 lat prowadzi masowe zajęcia dla dzieci i dorosłych. Z tego zrodziło się wielu, zawodników, trenerów i szkół tańca – podkreśla Antoni Czyżyk, trener mistrzów świata z Klubu Tańca Jantar.

00:00 / 00:00

Tańczyć nie tylko dla przyjemności, ale też wyczynowo na turniejach, można w każdym wieku – przekonuje Marta Hajkowicz, która nauczyła się walca czy rumby już jako osoba dorosła.

00:00 / 00:00

Elbląskie szkoły specjalizują się w wielu odmianach tańca i będzie je można zobaczyć z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Centrum Handlowym Ogrody – zaprasza Edyta Bugowska ze Światowida, który współorganizuje obchody Święta.

00:00 / 00:00

Pokazy rozpoczną się o godzinie 17:00. Oprócz tego uczniowie z kilku szkół wezmą udział w maratonie tanecznym organizowanym w Centrum Tańca „Promyk” . Tam będą tańczyli w rytm zumby, hip-hopu oraz disco-dance.

Międzynarodowy Dzień Tańca będzie można świętować również w Olsztynie.

Obok fontanny na Starym Mieście w stolicy regionu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów przygotowano taneczną niespodziankę. Mówi Aleksandra Stańco, współorganizatorka wydarzenia.

00:00 / 00:00

Aleksandra Stańco tłumaczy, że taniec ma wiele pozytywnych aspektów.

00:00 / 00:00

Początek tanecznego flashmoba o 16 na Starym Mieście w Olsztynie.

 

(stan/kpias/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbigniew Nadrowski: Ustawa ułatwia rolnikom dostęp do ziemi

Zablokowanie obrotu spekulacyjnego ziemią - to główna idea ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, która ma obowiązywać od jutra. Gość Porannych Pytań Radia Olsztyn Zbigniew Nadrowski, z-ca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV