Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przemyt na przejściu w Bezledach. Wśród zatrzymanych celnicy

fot. P. Getka

Siedmiu przemytników i dziewięciu celników zatrzymanych w związku z przemytem papierosów i paliwa z Rosji do Polski. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Zdaniem śledczych grupa w dwa lata przemyciła przez przejście graniczne w Bezledach 5 milionów papierosów oraz prawie 6 ton tytoniu. Skarb Państwa stracił na procederze prawie 6 milionów złotych.

Grupa działała w latach 2018-2020. Nielegalny towar, głównie papierosy różnych marek, a także tytoń i susz tytoniowy, ukrywane były w samochodach, we wcześniej do tego przygotowanych skrytkach. Celnicy w zamian za łapówki mieli odstępować od drobiazgowej kontroli aut. Następnie wyroby bez polskich znaków akcyzy  przewożone były do Susza i Słupska. Tam sprzedawano je okolicznym mieszkańcom. Przemycony olej napędowy i benzynę, po zlaniu do zbiorników na terenie wynajmowanej przez przestępców hali, sprzedawano bezpośrednio mieszkańcom Bartoszyc i okolic

– mówi Grzegorz Armatowski z Radia Gdańsk.

00:00 / 00:00

– Celnicy usłyszeli zarzuty korupcyjne – mówi Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

00:00 / 00:00

Sąd aresztował sześciu podejrzanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych zastosowano dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, zarzuty, Bezledy, zatrzymanie, przemytnik
Sukces elbląskich policjantów. Zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Mężczyzna poszukiwany od 12 lat listami gończymi został zatrzymany przez elbląskich policjantów. Ukrywał się za granicą. 38-latek ma na koncie sprawy za kradzież, kierowanie po alkoholu...

Zamknij
RadioOlsztynTV