Przemycali papierosy – stracili samochody
W trakcie minionego weekendu na celniczy parking na przejściu w Gronowie trafiły dwa kolejne przerobione samochody.
Pierwszy z nich to kierowany przez obywatela Polski, Jaguar XJ. Na parkingu znalazł się bowiem ukryto w nim 695 paczek papierosów. Kontrabandę celnicy znaleźli w zbiorniku paliwa. Drugi samochód to Mercedes E320, również z przerobionym zbiornikiem paliwa. Tym razem, by dostać się do skrytki, funkcjonariusze celni musieli zdemontować butlę z gazem umiejscowioną w bagażniku. Po wyjęciu butli okazało się, że w baku wycięto otwór, a w nim schowano 490 paczek papierosów. W tym przypadku próbę przemytu podjęła obywatelka naszego kraju.
Oboje stracili przemycany towar, do tego swoje samochody a ponadto za swój czyn odpowiedzą przed sądem.


























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

