Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przekop Mierzei Wiślanej turystyczną atrakcją. „Trzeba pamiętać o tym, że nie wszędzie wolno wejść”

Fot. M. Stankiewicz

Nowy Świat na Mierzei Wiślanej, gdzie budowana jest droga wodna z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany, jest niemal od początku miejscem wycieczek turystów zainteresowanych inwestycją.

W sezonie wakacyjnym, kiedy w miejscowościach wypoczynkowych są goście z całej Polski, liczba obserwatorów jest naprawdę duża. Wabikiem jest niedawno oddany do użytku pierwszy z dwóch mostów obrotowych. Widok roztacza się na obie strony, czyli na Bałtyk i Zalew Wiślany. Z mostu widać co dzieje się na budowie kanału.

Trzeba pamiętać o tym, że nie wszędzie wolno wejść. To jest plac budowy, panują tam szczególne zasady bezpieczeństwa i wstęp osobom nieuprawnionym jest wzbroniony

– przestrzega Magdalena Kierzkowska z Urzędu Morskiego w Gdyni.

Specjalny parking przygotowano specjalnie dla przyjezdnych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Budowa kanału i śluzy, mostów oraz sztucznej wyspy jest pierwszym etapem budowy drogi wodnej. Na rzece Elbląg ruszył już drugi etap, czyli budowa mostu w Nowakowie, a także umacnianie brzegów rzeki wzdłuż toru wodnego.

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kanał, wycieczka, przekop, Mierzeja Wiślana
Trzy tematy, pięciu gości. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Audycja My, Wy, Oni, czyli poniedziałkowe spotkanie z politykami na antenie Polskiego Radia Olsztyn. Dziś o decyzji Kongresu PiS oraz Rady Krajowej PO, wizycie na placu...

Zamknij
RadioOlsztynTV