Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przekop Mierzei Wiślanej priorytetem rządu

Mierzeja Wiślana. Fot. Marek Ostrowski

Rząd nie zamierza wycofać się z budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski dementuje medialne pogłoski o odwlekaniu decyzji, związane z nieuzupełnieniem dokumentacji wymaganej przez Komisję Europejską. Chodzi o skutki przyrodnicze inwestycji na obszarze chronionym Natura 2000.

Leonard Krasulski

– To jest zadanie priorytetowe dla rządu PiS, zapowiedziane przez ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2006 roku, i jest czas na spełnienie tej obietnicy – podkreśla poseł Leonard Krasulski.

00:00 / 00:00

Jest już decyzja rządu w sprawie finansowania z budżetu państwa całej inwestycji. Podczas wizyty w Elblągu minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk mówił o konieczności uaktualnienia raportów środowiskowych i uprzedzał, że od czasu ich wykonania uzależniony jest termin oddania kanału do użytku.

Najlepszą lokalizacją na budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną ma być Nowy Świat. Źródło Urząd Morski w Gdyni

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, PiS, kanał, Prawo i Sprawiedliwość, przekop, Mierzeja Wiślana
Nielegalna kopalnia bursztynu

Strażnicy leśni i policjanci odkryli nielegalną kopalnię bursztynu na Mierzei Wiślanej. Tak zwane gniazdo czyli miejsce wydobycia bursztynu miało powierzchnię 1 ara. Wykryto także wykopany w...

Zamknij
RadioOlsztynTV