Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przekop Mierzei Wiślanej droższy o prawie 1 miliard 200 milionów złotych. L. Krasulski: „Zmieniły się koszty materiałów i robót budowlanych”

Leonard Krasulski

Prawie 1 miliard 200 milionów złotych więcej niż pierwotnie zakładano będzie kosztowała budowa przekopu Mierzei Wiślanej – przyznał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Leonard Krasulski.

Poseł dodał, że w latach 2006 – 2007 inwestycja była wyceniana na 450 milionów złotych. W roku 2016 na prawie 900 milionów, ale obecnie zmieniły się koszty materiałów i robót budowlanych.

Brałem pod uwagę długość wykonania tego projektu, a więc ceny materiałów budowlanych będą szły w górę. Dochodzą również różne przeszkody. Dotyczy to takich zadań jak dodatkowe drogi dojazdowe czy wyspy.

Poseł Krasulski przewiduje, że na budowę przekopu przez Mierzeję Wiślaną, uwzględniając prace na rzece Elbląg, rząd przeznaczy prawie 2 miliardy złotych.

Gość Krzysztofa Kaszubskiego jest przekonany, że do pełnego wykorzystania potencjału inwestycji niezbędna jest budowa nowych połączeń komunikacyjnych łączących region z resztą kraju.

Tu będą potrzebne dodatkowe środki. Jestem zainteresowany rezerwą premiera. Szuka się tych źródeł. Na pewno prace będą zakończone w 2022 roku.

Całkowita długość nowej drogi wodnej łączącej Elbląg z Zatoką Gdańską wyniesie prawie 23 kilometry.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Leonardem Krasulskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, fundusze, inwestycja, Mierzeja Wiślana, Leonard Krasulski, przekop mierzei wiślanej
Otwarto oferty na wykonawców budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na wykonawców budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej, zlokalizowanej przy drogach krajowych województwa warmińsko-mazurskiego. Wpłynęły 22 propozycje.   Teraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV