DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Przegrana w ostatnim meczu przed własną publicznością

Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn przegrali w ostatnim meczu tego sezonu Ligi Centralnej przed własną publicznością. W Biskupcu ulegli 29:34 trzeciej drużynie w tabeli AZS AWF Biała Podlaska.

To nie był dobry sezon Warmiaków. Już kilka kolejek temu na dobre pożegnali się z Ligą Centralną. W rundzie rewanżowej wygrali zaledwie trzy mecze. O wielu porażkach decydowała słaba dyspozycja w końcówkach spotkań. Przypomnijmy też, że po serii przegranych trenera Dariusza Molskiego zastąpił znany w olsztyńskim środowisku Karol Adamowicz. To jednak nie zmieniło sytuacji Warmii, która na koniec sezonu okupuje dół tabeli. Zespół potrafił jednak sprawić niespodziankę. Ostatnio sensacyjnie ograł wicelidera – Stal Mielec. Tak łatwo nie było dzisiaj z trzecią siłą Ligi Centralnej. Co prawda do przerwy był remis 17:17, ale w drugiej odsłonie rywal odskoczył na pięć bramek. Ostatnia kolejka za tydzień. Olsztynianie zagrają w niedzielę na wyjeździe z siódmą w tabeli Padwą Zamość.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Piłka ręczna
Start Elbląg kończy sezon na 7. miejscu

W Superlidze szczypiornistek pewny utrzymania Start Elbląg wygrał 29:26 z Młynami Koszalin, choć do przerwy przegrywał 16:18. Tym samym elblążanki zakończyły sezon na 7. pozycji. O...