Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedstawiciele PiS okręgów olsztyńskiego i elbląskiego podsumowali cykl spotkań „Polska jest jedna”

Przedstawiciele PiS okręgów olsztyńskiego i elbląskiego podsumowali cykl spotkań „Polska jest jedna”. Fot. D. Grzymska

Wizyty parlamentarzystów i przedstawicieli rządu Zjednoczonej Prawicy przebiegały od kwietnia do lipca. W sumie na Warmii i Mazurach odbyło się 46 spotkań, a zwieńczeniem była wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Olsztynie.

Jak podkreślał Radosław Nojman, sekretarz zarządu okręgu olsztyńskiego PiS, wiele wizyt zaowocowało konkretnymi działaniami rządu. Przykładem jest spotkanie z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem w Nidzicy, podczas którego poruszono temat skażonej wody.

Podobnie było w okręgu elbląskim, gdzie przyszło łącznie ponad tysiąc osób. Szczególną frekwencją cieszyły się wizyty ministrów rolnictwa – Krzysztofa Jurgiela i jego następcy Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Jak przekonywał Karol Motyka, sekretarz zarządu okręgu elbląskiego PiS, kilka propozycji naszych rolników już weszło w życie – jak choćby dofinansowanie wapnowania pól i sieci chłodni, w których mają być składowane odstrzelone dziki, zarażone ASF.

Łącznie podczas akcji „Polska jest jedna” w całym kraju obyło się ponad 800 spotkań.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Radosław Nojman, Polska jest jedna
Mieszkaniec Morąga zniszczył auta działaczy PiS. Straty wyceniono na ponad 3 tysiące

Zarzut zniszczenia mienia przedstawiła policja mieszkańcowi Morąga, który przeciął nożem opony w kilku samochodach należących do działaczy PiS. Sprawca twierdzi, że zrobił to, bo auta blokowały...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV