Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedstawiciele państw Grupy Wyszechradzkiej rozmawiali o rolnictwie. Polskę reprezentował poseł z Warmii i Mazur

Fot. Agnieszka Chmielewska

O rozwoju rolnictwa dyskutowali na dzisiejszej konferencji przedstawiciele państw należących do Grupy Wyszehradzkiej. Jednym z referujących był warmińsko-mazurski poseł PiS Jerzy Małecki.

Parlamentarzysta, który jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawił stanowisko Polski. Poseł Jerzy Małecki mówił o wpływie pandemii COVID-19 na polskie rolnictwo i o unijnych systemach wsparcia dla sektora rolnego w Polsce z Planu Odbudowy:

Mówiłem o tym, że sektor rolniczy w jednych branżach się wybronił, a w innych poniósł duże straty w wyniku pandemii. Duże straty poniósł sektor wieprzowiny oraz drobiu, a w miarę bezpiecznie przeszedł sektor mleczny i wołowiny. Mówiliśmy także o tym, że środki z Funduszu Odbudowy będą także przyznane na rolnictwo i będą one w miarę elastyczne – jeśli pojawi się jakaś pandemia czy choroby, będzie można te pieniądze przesuwać

– wyjaśniał poseł Małecki.

00:00 / 00:00

Postulaty posła zostały zawarte w końcowych konkluzjach.

To kolejne spotkanie przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej pod przewodnictwem Polski. Rozpoczęło się ono w lipcu zeszłego roku i potrwa do końca czerwca. Wtedy planowane są jeszcze konsultacje ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej z ich odpowiednikami z państw Bałkanów Zachodnich.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rozwój, rolnictwo, Jerzy Małecki, pandemia
Ponad połowę mniej zakażeń w kraju w porównaniu do zeszłego tygodnia. Region utrzymuje tendencję spadkową

Badania potwierdziły 3730 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 342 osoby z COVID-19 zmarły – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. W regionie potwierdzono 104 zakażenia i 3 zgony....

Zamknij
RadioOlsztynTV