Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne otrzymają pomoc. Dostaną świadczenia postojowe i zwolnienia ze składek

Fot. fotolia

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek.

Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski można składać od piątku – 23 lipca – powiedziała Radiu Olsztyn – Anna Ilukiewicz, rzeczniczka regionalnego oddziału ZUS.

00:00 / 00:00

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne będą też mogli uzyskać świadczenie postojowe tyle razy, w ilu miesiącach zanotowali spadek przychodów o co najmniej 40 proc. Maksymalnie ZUS wypłaci świadczenie postojowe pięć razy w wysokości 2080 zł. Aby uzyskać świadczenie, trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek.

Z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. mogą być także zwolnieni piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy świadczą usługi na rzecz muzeów.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straty, ZUS, Anna Ilukiewicz, pandemia, COVID-19, postojowe, sklepiki szkolne
Wyłudzał rentę w ZUS-ie. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

Nawet do 8 lat więzienia grozi młodemu mieszkańcowi powiatu iławskiego, który wyłudzał rentę z ZUS. Mężczyzna pobrał bezprawnie ok. 7 tysięcy złotych. Z ustaleń policji wynikało,...

Zamknij
RadioOlsztynTV