Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedsiębiorcy otrzymali już 24 miliony na dopłaty do pensji. „Problemy widać we wszystkich branżach”

Fot. fotolia

Ponad 1 300 firm z Warmii i Mazur stara się o dopłaty do pensji swoich pracowników. Urzędy Pracy na razie rozpatrzyły ponad 300 wniosków.

Do przedsiębiorstw popłynęły już 24 miliony złotych na dopłaty do pensji 18 tysięcy pracowników. Dodatkowo wypłacono 38 milionów w formie tzw. mikropożyczek dla najmniejszych firm.

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Zdzisław Szczepkowski poinformował dziś, że o wsparcie zwracają się firmy małe i duże, a problemy widać we wszystkich branżach.

Obsłużyliśmy duże firmy z sektora meblarskiego. O pieniądze ubiega się sektor gastronomiczny, hotelarski, a także fryzjerzy, czy kosmetyczki

– wymieniał dyrektor Szczepkowski.

00:00 / 00:00

Wniosku o wsparcie nie złożył jeszcze olsztyński Michelin. Choć, jak mówi prezes firmy Jarosław Michalak, z 5. tysięcznej załogi do pracy przychodzi obecnie nieco ponad połowa.

Utrzymywaliśmy produkcję opon rolniczych, gdyż nadchodzi sezon i nie mogliśmy wszystkiego zatrzymać. Są ciągłe przestoje spowodowane brakiem popytu. Opony do samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych – to nie jest rynek, który się rozwija, gdy jest taki kryzys

– wyjaśniał prezes Michalak.

00:00 / 00:00

Wnioski o pomoc płyną też do ZUS-u. Na Warmii i Mazurach 40 tysięcy firm stara się o zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne. Do tego ponad 12 tysięcy samozatrudnionych złożyło wnioski o wypłatę świadczenia postojowego.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szczepkowski, urząd pracy, pensja, Michelin, Michalak
Dzięki ludziom dobrej woli w Olsztynie produkowany jest płyn do dezynfekcji. „Zabezpieczy potrzeby instytucji w regionie”

189 placówek na Warmii i Mazurach i 22 na Mazowszu - to one otrzymają płyn do dezynfekcji produkowany obecnie w fabryce Michelin w Olsztynie. Pierwsza partia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV