Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed sądem stanął przedsiębiorca, który rewitalizował Stare Miasto w Bartoszycach

Archeolodzy na bartoszyckiej starówce. Fot. UM Bartoszyce

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces przedsiębiorcy oskarżonego o nieprawidłowości przy rewitalizacji Starego Miasta w Bartoszycach.

Na pierwszej rozprawie Mariusz K. nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Sąd rozpoczął przesłuchania świadków.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie oskarżyła przedsiębiorcę o oszustwo w związku z realizacją prac budowlanych przy gminnej inwestycji, jaką była rewitalizacja starego miasta. W połowie 2017 roku Mariusz K. zawarł z gminą miejską Bartoszyce umowę, na podstawie której w 2018 roku wykonywał prace budowlane.

Według ustaleń śledczych oskarżony miał doprowadzić gminę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie ponad 217 tysięcy złotych z tytułu faktur VAT opłaconych przez władze Bartoszyc.

W ocenie prokuratury przedsiębiorca otrzymał pieniądze za prace budowlane, których nie wykonał zgodnie z umową, wprowadzając tym samym inwestora w błąd. Działanie oskarżonego miało doprowadzić do nieprawidłowego zagęszczenia gruntu i konieczności powtórzenia wykonanych robót.

Dziś i jutro przed Sądem Okręgowym w Olsztynie kolejne dwie rozprawy.

 

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Bartoszyce, proces, rewitalizacja, faktury, Stare Miasto, przedsiębiorca
Jest podejrzana o sutenerstwo. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 33-latce

Prokuratura Rejonowa w Ełku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie oskarżonej o sutenerstwo i czerpanie korzyści z prostytucji. W sprawę zamieszane są osoby z całej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV