Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed nami mroźna noc. Na chodnikach i drogach będzie ślisko!

Przed nami mroźna noc. Fot. pixabay.com

Ta noc będzie najmroźniejszą tej jesieni na Warmii i Mazurach – zapowiadają synoptycy. Miejscami przy gruncie temperatura spadnie do minus 5 stopni. W wielu miejscach drogi i chodniki będą bardzo śliskie.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa warmińsko-mazurskiego. obowiązuje od dzisiaj (02.12), od godz. 17 do niedzieli (03.12), do godz. 9 rano.

W związku z nadchodzącym mrozem przypominamy, że w regionie działa infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800-165-320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach czy innych formach i punktach pomocy – np. prawnej, medycznej czy finansowej.

Z telefonu mogą korzystać nie tylko bezdomni i potrzebujący, ale wszyscy, którym los innych nie jest obojętny. Bezpłatny numer 800-165-320 będzie działał do końca marca przyszłego roku. Według ostatnich danych, w województwie warmińsko-mazurskim żyje ponad 1150 osób bezdomnych.

W regionie funkcjonuje 19 schronisk, noclegowni i ogrzewalni. Jest w nich 767 miejsc.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mróz, jesień
Niebanalna jesień według Edwarda Ratuszyńskiego

Jesień, to znakomity motyw dla artystów. Jest to temat często przez nich realizowany, ale – jak twierdzą, przez to łatwo można go zbanalizować. Edward Ratuszyński swoją...

Zamknij
RadioOlsztynTV