Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Protesty firm wywożących odpady

Wozy firmy Koma, zdjęcie ze strony spółki

Pod Sejmem rozpoczął się protest przedstawicieli niepublicznych spółek z branży gospodarowania odpadami. Nie zgadzają się oni na zapis ustawy „Prawo zamówień publicznych” o tak zwanych zleceniach in-house.

Do Warszawy pojechali m.in. przedstawiciele olsztyńskiego oddziału spółki Koma. Projekt przewiduje zmianę, która polegałaby na przyznaniu gminom prawa zlecania usług własnym spółkom bez przetargu.

– Oznacza to bankructwo kilkuset prywatnych firm zajmujących się wywozem śmieci – mówi Witold Zińczuk z Polskiej Izby Gospodarki Odpadami i szacuje, że pracę w Polsce może stracić 18 tysięcy osób.

00:00 / 00:00
Wcześniej ponad 6 tysięcy podpisów pracowników tych przedsiębiorstw z apelem o niewprowadzanie do nowelizacji tzw. zleceń in-house przekazanych zostało wicepremierowi, marszałkowi Sejmu i ministrowi środowiska. Zapisy, które przygotowało Ministerstwo Rozwoju, są związane z wprowadzeniem unijnych dyrektyw.

(kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z Rafałem Kaźmierczakiem pt.,,Srebrne Fotografie-Kolodion”

Już 5 kwietnia 2016 r. w Olsztynie odbędzie się spotkanie z fotografem Rafałem Kaźmierczakiem- artystą Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV