Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Protest przed olsztyńskim ratuszem. Rodziców i dzieci wsparli parlamentarzyści

Protest pod ratuszem. Fot. M. Kwiatkowska

Przed olsztyńskim ratuszem protestowali przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Strzał w 10, a także rodzice dzieci, które uczęszczają do szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie.

Szkoła chce się rozbudować, dlatego stara się o wydzierżawienie sąsiedniej działki, ale ratusz odmawia dzierżawy i zachęca do stanięcia do przetargu.

Stowarzyszenie jest organizacją non profit, nie stać nas na zakup gruntu (…) Za każdym razem dostajemy tę samą odpowiedź, że miasto nie może nam wydzierżawić tej działki (…) a tu chodzi o przyszłość dzieciaków

– tłumaczy Ewa Kowerzanow-Luto, dyrektorka szkoły i dodaje, że nie odbyło się żadne spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia z władzami miasta, podczas którego można byłoby wyjaśnić, dlaczego rozbudowa placówki jest tak ważna.

00:00 / 00:00

Tymczasem rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz odpowiada, że działka, na której jest szkoła daje możliwości inwestycyjne, to na niej mógłby stanąć dodatkowy budynek.

00:00 / 00:00

Zdaniem stowarzyszenia Strzał w 10, rozbudowa placówki na obecnym terenie skutkowałaby zniszczeniem boisk i wycinką starych drzew.

W sprawę zaangażowali się parlamentarzyści z Warmii i Mazur, którzy mają się spotkać z prezydentem Olsztyna.

Protest pod ratuszem. Fot. M. Kwiatkowska

Protest pod ratuszem. Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, protest, działka, ratusz, rodzice, stowarzyszenie, Strzał w 10
Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Ile zapłacimy za śmieci?

Olsztyński ratusz podpisał umowy na odbiór odpadów od mieszkańców. Już wiadomo, o ile wzrosną stawki płacone przez mieszkańców. Miasto chce, by opłata za śmieci, liczona od...

Zamknij
RadioOlsztynTV