Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura zawiesiła śledztwo ws. śmierci noworodka. Matka była pod wpływem dopalaczy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe zawiesiła postępowanie w sprawie śmierci noworodka, którego matka była pod wpływem dopalaczy. Śledczy czekają na opinię biegłych, a mogą ją uzyskać najszybciej za pół roku – powiedział prokurator Daniel Brodowski.

Jak poinformował pełniący obowiązki rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, 19 grudnia postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn Południe dotyczące zgonu noworodka, którego matka trafiła do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, będąc pod wpływem substancji odurzających, zostało zawieszone.

Powodem jest długotrwała przeszkoda uniemożliwiająca jego kontynuowanie. Chodzi o oczekiwanie na opinie biegłych z Zakładu Patomorfologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyniki sekcji zwłok wskazały, że wysoce prawdopodobną przyczyną śmierci było ostre okołoporodowe niedotlenienie, z kolei przyczyną niedotlenienia były zmiany w łożysku. Obecnie prokurator czeka na opinię dot. badań fizykochemicznych łożyska, a te biegli zapowiedzieli nie wcześniej niż za 6 miesięcy.

00:00 / 00:00

We wrześniu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie trafiła pacjentka w zaawansowanej ciąży, będąca pod wpływem substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy.

Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, by ratować dziecko. Noworodek nie wykazywał oznak życia. Po przeprowadzeniu akcji reanimacyjnej dziecko żyło jeszcze przez dobę. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się go jednak utrzymać przy życiu.

To było trzecie dziecko 22-latki. Trwa postępowanie dotyczące ograniczenia praw rodzicielskich kobiety wobec dwojga dzieci. W śledztwie dotyczącym śmierci noworodka matka była przesłuchana w charakterze świadka.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)/W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w noworodek, prokurator, szpital, ciąża, dopalacze, matka, śmierć noworodka
Niepewny los porodówki w Giżycku. Od wtorku oddział zawiesza pracę

Drugi dzień świąt to ostatni dzień, kiedy przyszłe mamy mogą rodzić w Giżycku. Od jutra (27 grudnia) porodówka w miejskim szpitalu wstrzymuje przyjęcia. Dalszy los oddziału...

Zamknij
RadioOlsztynTV