Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura z Kościerzyny zajmie się sprawą elbląskich policjantów

Fot. Adobe Stock

Jest decyzja, która prokuratura zajmie się sprawą elbląskich policjantów podejrzanych o przekroczenie uprawnień podczas przesłuchania 18-letniej dziewczyny. Była ona świadkiem uszkodzenia taksówki, którą w marcu podróżowała ze znajomym.

Została wezwana na przesłuchanie, a całą rozmowę z funkcjonariuszami nagrała na telefon. Później zgłosiła się do prokuratury ze skargą na sposób, w jaki została tam potraktowana. Jak już informowaliśmy, początkowo sprawę mieli prowadzić prokuratorzy w Braniewie, ale ostatecznie prokurator okręgowy w Elblągu zwrócił się do swoich przełożonych w Gdańsku o wyznaczanie jednostki spoza okręgu elbląskiego.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wyznaczyła Prokuraturę Rejonową w Kościerzynie, do której przesłany zostały akta postępowania

– wyjaśnia Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

00:00 / 00:00

To początkowy etap sprawy, najpierw prokuratorzy muszą zapoznać się z materiałami. Swoje wewnętrzne postępowanie w tej sprawie prowadzi też policja.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, policjanci, przesłuchanie
Utonięcie w Nidzicy. Odnaleziono ciało mężczyzny

Tragiczny finał poszukiwań 26-latka, który wieczorem pływał w miejskim jeziorze w Nidzicy. Okazało się, że to mieszkaniec gminy Janowo. - Jego poszukiwania trwały około czterech godziny...

Zamknij
RadioOlsztynTV