Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie księdza z Młynar. Duchowny miał dopuścić się „innych czynności seksualnych”

Elbląska Prokuratura Rejonowa wszczęła dochodzenie w sprawie dopuszczanie się ”innych czynności seksualnych ” przez jednego z księży w Diecezji Elbląskiej. Sprawa dotyczy osoby nieletniej.

Jak informuje prokurator Jarosław Żelazek, zawiadomienie w tej sprawie złożył 14 czerwca delegat biskupa elbląskiego ds. ofiar wykorzystywania seksualnego. Nie jest to zawiadomienie anonimowe, dotyczy więcej niż jednego zdarzenia. Wiadomo, że chodzi o nieletnią dziewczynkę.

Podejrzany ksiądz pracował wcześniej w Elblągu, a ostatnio był proboszczem w parafii św. Piotra Apostoła w Młynarach. Został zawieszony w pełnieniu obowiązków. Opuścił parafię i przebywa w Elblągu. Prokuratura jest oszczędna w udzielaniu informacji.

Jak tłumaczy prokurator – dla dobra postępowania karnego brak jest teraz podstaw do szerszego informowania opinii publicznej o wszczętej sprawie.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, ksiądz, oskarżenie, postępowanie
Do dziesięciu parafii archidiecezji warmińskiej trafią nowi proboszczowie

W kaplicy kurii archidiecezji warmińskiej odbyła się skromna ceremonia nominacji proboszczowskich. Arcybiskup Józef Górzyński wręczył dekrety nowym proboszczom. Dziesięciu nowych proboszczów obejmie swoje pierwsze lub kolejne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV