Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura oskarżyła myśliwego, który śmiertelnie postrzelił kolegę

Prokuratura w Morągu oskarżyła 67-letniego myśliwego Władysława P. o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka podczas polowania. Mężczyzna śmiertelnie postrzelił kolegę, sądząc, że celuje do dzika.

Akt oskarżenia przeciwko Władysławowi P. trafił do wydziału zamiejscowego w Morągu Sądu Rejonowego w Ostródzie – poinformował prokurator rejonowy w Morągu Zbigniew Świderski. Myśliwego oskarżono o nieumyślne spowodowanie śmierci drugiego uczestnika polowania 54-letniego Zdzisława P. Za takie przestępstwo grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Obaj mężczyźni pod koniec grudnia ubiegłego roku wybrali się na tzw. indywidualne nocne polowanie na dziki na terenie obwodu łowieckiego w okolicach Miłakowa. Jak ustaliła prokuratura, 67-letni Władysław P. oddał strzał z broni myśliwskiej bez rozpoznania celu. Był przekonany, że strzela do zwierzęcia, a śmiertelnie postrzelił kolegę. Ciało zmarłego znaleziono około 50 m od samochodu i jednocześnie miejsca, z którego padł strzał.

W ocenie śledczych oskarżony złamał zasady obowiązujące w czasie nocnych polowań, ponieważ nie zachował należytej ostrożności i przed strzałem nie rozpoznał przez lornetkę celu i terenu na linii strzału. Taki obowiązek nakłada na myśliwych rozporządzenia ministra środowiska w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania.

Jak podawała policja, Władysław P. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W czasie tragicznego zdarzenia był trzeźwy.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w śmierć, prokuratura, policja, zarzuty, myśliwy, oskarżenie, polowanie
Przyleciał z Londynu i wylądował w areszcie. Mężczyzna poszukiwany listem gończym złapany na lotnisku

Na lotniczym przejściu granicznym Mazury w Szymanach, wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej poszukiwany listem gończym obywatel Polski. Mężczyzna na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii przyleciał...

Zamknij
RadioOlsztynTV