Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura i rzecznik dyscyplinarny badają sprawę symulowanego ataku terrorystycznego w jednej ze szkół

Sprawa symulowanego ataku terrorystycznego w jednej ze szkół w Barczewie trafiła do prokuratury.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa narażenia życia i zdrowia uczniów Zespołu Szkół nr 3 złożył burmistrz Andrzej Maciejewski. Kilka dni wcześniej, po uzyskaniu opinii Kuratorium Oświaty, odwołał ze stanowiska dyrektorkę placówki.

W połowie listopada dyrektorka szkoły nie uprzedzając uczniów, rodziców i większości nauczycieli zorganizowała symulację ataku terrorystycznego. Do szkoły wtargnęła grupa zamaskowanych mężczyzn. Mieli kominiarki, atrapy broni palnej i w budynku używali petard hukowych.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny przekazał, że zawiadomienie w tej sprawie zostało przesłane do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ.

Chodzi o decyzję czy najpierw przeprowadzić  postępowanie sprawdzające, czy wszcząć postępowanie przygotowawcze. Postępowanie wyjaśniające wobec byłej dyrektor szkoły wszczął też rzecznik dyscyplinarny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim. Ma zbadać, czy dyrektor dopuściła się uchybienia godności zawodu lub obowiązkom nauczyciela.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, szkoła, sledztwo, napad, Barczewo, symulacja, Atak
Tragiczna śmierć w poddziałdowskiej wsi. Nie żyje 35-latka. Była w 7 miesiącu ciąży

Policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają przyczyny śmierci ciężarnej mieszkanki gminy Działdowo. W poddziałdowskiej wsi, z niewyjaśnionych na razie przyczyn, zginęła 35-letnia kobieta, która była w siódmym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV