Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura bada, czy demontaż sieci szerokopasmowej był legalny

Olsztyńska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie prywatnej spółki zarządzającej siecią szerokopasmową Polski Wschodniej na Warmii i Mazurach. Sieć, mająca zapewniać szybki dostęp do Internetu, to jedna ze sztandarowych inwestycji unijnych we wschodniej części Polski.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zawłaszczenia mienia znacznej wartości. Chodzi o demontaż elementów sieci szerokopasmowej. Zawiadomienie do prokuratury złożył urząd marszałkowski w Olsztynie.

– Faktycznie część komponentów została zdemontowana. Teraz sprawdzamy, czy te prace trzeba było wykonać, czy jednak doszło do przestępstwa – przyznał Polskiemu Radiu Olsztyn prokurator Krzysztof Stodolny z olsztyńskiej prokuratury okręgowej.

W ubiegłym tygodniu urząd marszałkowski wypowiedział umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym ze spółką zarządzającą siecią. Zarzuca jej nie tylko demontaż fragmentów sieci, ale także m.in. niepoddawanie się kontroli i brak informacji o jej wykorzystaniu.

 

(apiedz/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Olsztyn, Urząd Marszałkowski, sieć szerokopasmowa
Kolejne utrudnienia na ul. Towarowej w Olsztynie

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Towarowej w Olsztynie. Dziś (19 grudnia) na wiadukcie kolejowym został wyłączony prawy chodnik i jeden pas ruchu - prawy w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV