Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Program Polski Ład i dodatkowe szkolenia przy wschodniej granicy. Słuchaj audycji Jeden na Jednego

Audycja publicystyczna Jeden na Jednego wraca po wakacyjnej przerwie. Zazwyczaj w studiu gościmy przedstawicieli dwóch sił politycznych.  Tym razem z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystał Radosław Nojman z Prawa i Sprawiedliwości. Do studia nie dotarł przedstawiciel Platformy Obywatelskiej.

Polski Ład

Sejm na trwającym od środy (15 września) posiedzeniu zaczął zajmować się ustawami programu Polski Ład. Było już pierwsze czytanie ustawy o rekompensatach dla samorządów – 8 miliardów złotych rocznie. W piątek (17 września) pierwsze czytanie ustaw podatkowych – kwota wolna i próg podatkowych w górę, ale też nowe zasady naliczania składki zdrowotnej. Co te ustawy oznaczają dla mieszkańców i dla samorządów Warmii i Mazur?

Szkolenia wojskowe na wschodzie Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że intensyfikuje szkolenia wojskowe, zwłaszcza we wschodniej części kraju. Na początku września żołnierze ze Szczecina ruszyli na Podkarpacie. Ma to też dotyczyć innych regionów Polski wschodniej. Czy powinniśmy się czegoś obawiać?

Estonia zaczyna budowę płotu na granicy z Rosją. Polska wybudowała ogrodzenie na granicy z Białorusią. Czy w województwie warmińsko-mazurskim należy rozważyć budowę płotu na granicy z rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Radosław Nojman (PiS)

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, polityka, szkolenie, publicystyka, Radosław Nojman
Żołnierze i osoby wpierające wojsko nagrodzeni. Dziś odebrali statuetki Husarz

Dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej uhonorował wyróżniających się żołnierzy i osoby wspierające wojsko. Statuetki Husarz otrzymało w tym roku dziewięć osób. Uroczystość odbyła się w Olsztynie,...

Zamknij
RadioOlsztynTV