Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profilaktyka raka płuc w Bartoszycach. „Mamy jeszcze wolne miejsca na badania”

150 osób może się przebadać w Bartoszycach dzięki profilaktycznemu programowi badań w kierunku wykrywania raka płuc. Badania prowadzi tamtejszy szpital powiatowy.

Placówka dostała na to dofinansowanie z Narodowej Strategii Onkologicznej. Jak podkreśla dyrektor placówki Sławomir Wójcik, profilaktyka ta być może już uratowała życie kilku osobom.

Bardzo dużo osób z tego skorzystało. Mamy jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc. Wszystkich zachęcamy. Wśród osób, które skorzystały z programu udało nam się wychwycić kilka osób, które muszą poddać się szerszej diagnostyce i leczeniu.

00:00 / 00:00

Prześwietlenia klatki piersiowej i badania biochemiczne z krwi pozwalają na wczesne wykrycie zmian w płucach i podjęcie skutecznego leczenia.

Program w Bartoszycach realizowany jest do przyszłego roku, szpital z Narodowej Strategii Onkologicznej dostał na jego realizację ponad 170 tysięcy złotych.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, zdrowie, szpital, badania, rak, profilaktyka, płuca
Groźny wypadek na trasie Bartoszyce-Kętrzyn. Są poszkodowani

Pięć młodych osób zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę rano w Maszewach - podała policja. Auto, którym podróżowali młodzi ludzie, wjechało do...

Zamknij
RadioOlsztynTV