Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prof. N. Maliszewski w Radiu Olsztyn: inwestujemy w lokalne społeczności

Fot. M. Rutynowski

– Dla nas najważniejsze są społeczności lokalne – powiedział na antenie Radia Olsztyn prof. Norbert Maliszewski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Szef Rządowego Centrum Analiz.

– Drogi to krwiobieg dla lokalnych społeczności, gospodarczy i społeczny – tak o otwarciu drogi w Parczu w powiecie kętrzyńskim mówił prof. Norbert Maliszewski.

Rządowi zależy na tym, by inwestować w drogi lokalne.

Ocenił, że oddanie do użytku dróg w małych miejscowościach poprawia jakość życia mieszkańców, ale też jest motorem napędowym lokalnych firm, które pracują przy remoncie drogi.

Podkreślał, że te drogi są istotne, ponieważ dzięki nim można „dojechać do szpitala, do szkoły”.

Szef Rządowego Centrum Analiz odpowiedział też na pytanie, jak sprawić, żeby nie ubywało mieszkańców Warmii i Mazur.

Po pierwsze trafione inwestycje, a po drugie trzeba inwestować w młodych. Stąd pojawiły się tutaj Mobilne Laboratoria Przyszłości, młodzi muszą uczyć się nowych technologii. Inwestujemy w Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Oprócz nowych technologii trzeba też psychologicznie wspierać młode osoby.

Zaznaczył, że rządowi zależy na zwiększeniu atrakcyjności regionu, dlatego dwukrotnie zwiększył środki na drogi i rozwój młodzieży.

Prof. Maliszewski był dziś także w Reszlu, gdzie podczas konferencji prasowej odniósł się do rządowego wsparcia zabytków. Gość Radia Olsztyn dodał, że w ramach Programu Inwestycji Strategicznych województwo warmińsko-mazurskiego otrzymało 3 mld zł.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w gospodarka, młodzież, droga, zabytki, przemysł, firma, remont drogi
Pomagają młodym ludziom odnaleźć swoją ścieżkę zawodową. W Ełku odbyły się Targi Pracy

Targi Pracy pomagają młodym ludziom znaleźć swoją ścieżkę zawodową. Kolejna edycja akcji Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie odbyła się w Ełku. O targach...

Zamknij
RadioOlsztynTV