Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces w sprawie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej odroczony

fot. P. Getka

Na wniosek obrońców olsztyński sąd rejonowy zdjął z wokandy sprawę tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. W listopadzie 2021 r. auto, które jechało z prędkością 190 km na godz. uderzyło w inne auto – zginęło w nim rodzeństwo.

Sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy w procesie kierowcy oskarżonego o spowodowanie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie na lipiec. Wówczas m.in. zostanie przesłuchany biegły. Do sądu dotarła też dodatkowa opinia biegłych, którą sporządzono na wniosek obrony.

Sprawa wypadku na ul. Bałtyckiej wzbudza w Olsztynie wiele emocji. 11 listopada 2021 r. na ul. Bałtyckiej zginęło dorosłe rodzeństwo – brat z siostrą jechali do kina. Gdy włączali się do ruchu na dużej, dwupasmowej ul. Bałtyckiej w ich auto uderzyło rozpędzone do 190 km na godz. audi a8. Rodzeństwo zginęło na miejscu. Sprawca wypadku nawet nie podszedł do rozbitego samochodu – uciekł do lasu. Został zatrzymany po dwóch dniach, gdy przyszedł do szpitala, szukając pomocy medycznej.

Sprawca wypadku w areszcie spędził trzy miesiące, potem wyszedł za kaucją w wysokości 50 tys. zł. W sądzie na swoim procesie pojawił się raz, by złożyć krótkie, kilkuminutowe oświadczenie. Z jego odczytanych na pierwszej rozprawie zeznań nie wynika, czy przyznaje się do winy, czy nie – w odczytanych wyjaśnieniach odmawiał odpowiedzi na to pytanie. Raz stwierdził, że jest mu przykro, że doszło do wypadku, innym razem stwierdził, że nie pamięta przebiegu zdarzeń.

W procesie uczestniczy brat zabitego rodzeństwa – jest oskarżycielem posiłkowym.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, sąd rejonowy, tragiczny wypadek, oskarżony, rodzeństwo, ul. Bałtycka
Bank dał się oszukać hakerom. Firma z Olsztyna walczy o swoje pieniądze przed sądem

Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się proces odwoławczy dotyczący odpowiedzialności banku za nieautoryzowane przelewy. Sąd pierwszej instancji nieprawomocnie przyznał firmie, z której konta hakerzy dokonali...

Zamknij
RadioOlsztynTV