Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proceder” – ponad 200 tysięcy widzów w weekend! Rekordowe otwarcie polskiego filmu tej jesieni.

„Proceder” w weekend obejrzało ponad 200 tysięcy widzów, a łącznie z pokazami przedpremierowymi niemal 220 tysięcy. Takiego sukcesu frekwencyjnego chyba nikt się nie spodziewał.

Jak informuje dystrybutor filmu w wielu kinach brakowało biletów na seanse.  „Proceder” w weekend otwarcia film zgromadził największą widownię spośród polskich tytułów tej kalendarzowej jesieni.

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Na ekranie: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak.

Film wyprodukowało Global Studio. Reżyseria Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn. Bracia Węgrzyn i grający główną rolę Piotr Witkowski byli gośćmi kilkanaście tygodni temu Okna kulturę w Polskim Radio Olsztyn.

 

Autor: Ł.A/mat.prasowe
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino
Kolejne gwiazdy w „Psy 3”. Powrót aktora z pierwszego filmu

„Stopczyk, co wy tam palicie?"- kultowa linijka powraca! Po 25 latach ponownie krzyżują się drogi Franza Maurera (Bogusław Linda), Waldka Morawca (Cezary Pazura) i Radosława Wolfa (Artur Żmijewski). To nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV