DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Prezydent Olsztyna spotkał się ze sportowcami

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Fot. Łukasz Węglewski

Medaliści Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk Europejskich gościli dziś u prezydenta Olsztyna – Piotra Grzymowicza.

Jednym z zaproszonych gości był 18-letni Karol Zbutowicz. Pływak Kormorana Olsztyn zdobył brązowy medal pierwszej edycji Igrzysk Europejskich w Baku w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym. Ponadto zajął wysokie 13. miejsce w Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostały w Singapurze. Olsztynianin cieszył się, że został doceniony przez władze miasta.

00:00 / 00:00

Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta – Alicja Dzietowiecka – zdradziła Radiu Olsztyn najbliższe plany stolicy Warmii i Mazur, które mają wykształcić kolejnych medalistów sportowych imprez.

Na spotkaniu z prezydentem Olsztyna byli również: brązowy medalista Mistrzostw Świata w kajakarstwie – Mateusz Kamiński oraz Młodzieżowy Mistrz Europy w biegu na 200 metrów – Karol Zalewski.

(pświn/łw)

Więcej w Piotr Grzymowicz, spotkanie, sportowcy
Marszałek województwa podziękował sportowcom

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin spotkał się ze sportowcami, którzy reprezentowali Warmię i Mazury w zawodach międzynarodowych. Wśród nich byli między innymi kulomiot Gwardii Szczytno...