Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Ełku zapowiada: W dwa tygodnie posadzimy 300 drzew

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

W Ełku rozpoczęła się akcja sadzenia drzew przy miejskich ulicach. Potrwa dwa tygodnie, zasadzonych ma zostać 300 drzew – poinformował prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz poinformował w mediach społecznościowych, że w nadchodzących dwóch tygodniach przy miejskich ulicach zostanie zasadzonych 300 drzew, które mają 10-15 lat. Będą to dęby, lipy, jesiony, graby i platany.

Są one sadzone przy ulicach, na skwerach, w parkach, promenadzie, na osiedlach, na plaży

– poinformował Andrukiewicz i wymienił, że drzewa będą sadzone wzdłuż ulic Miłosza, Bora Komorowskiego, Podhorskiego, Kolejowej, Pięknej oraz w podwórku przy bloku na ul. Kochanowskiego 64a, oraz w parku na os. Grunwaldzkim i przy ul. Książąt Mazowieckich.

Andrukiewicz poinformował, że w październiku do mieszkańców trafiło także tysiąc sadzonek drzewek w ramach akcji „Śmieci oddajesz, drzewko dostajesz”. Podczas tej akcji zbierano zużyte baterie, makulaturę, plastikowe butelki, szkło.

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, dęby, Tomasz Andrukiewicz, sadzenie drzew, sandzonki, lipy, jesiony
Nakarmili głodnych i potrzebujących. W Dniu Walki z Ubóstwem w Ełku rozdawano ciepłe posiłki

W Parku Solidarności w Ełku można dzisiaj było zjeść ciepły obiad. Posiłki były wydawane z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. - Ubogim i bezdomnym posiłki...

Zamknij
RadioOlsztynTV