Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezes Olimpii podsumowuje II-ligową rundę jesienną

Fot. FB Olimpia Elbląg

Na szóstym miejscu w tabeli ligowe granie w tym roku zakończyła II-ligowa Olimpia Elbląg.

Żółto-biało-niebiescy w 19 spotkaniach zdobyli 32 punkty. Zanotowali 8 zwycięstw, tyle samo remisów i trzy razy przegrali. Do lidera – Kotwicy Kołobrzeg tracą sześć punktów, a do innego drugoligowca z regionu – będącego na czwartym miejscu Stomilu Olsztyn – tylko jedno oczko.

Jaki mijający rok ocenia prezes klubu Paweł Guminiak?

Rok ciekawy, chociaż na początku ambicje może były większe, żeby przynajmniej powalczyć w barażach. Nie udało się w tamtym sezonie. Teraz zrobiliśmy sporo korekt i trenerskich i zawodniczych i widzimy, że przynosi to efekt. Są fajne wyniki. Jesteśmy w tej części barażowej. Będziemy próbowali powalczyć o to, żeby skorzystać w tym sezonie z możliwości awansu. Naszym sukcesem byłoby utrzymać kadrę, bo kilku zawodników ma propozycje, ale mam nadzieję, że będą to znikome korekty. Chcemy dołożyć jednego lub dwóch zawodników. Rozmawiamy o modernizacji stadionu z samorządem i Prezydentem Elbląga.

00:00 / 00:00

Klub porozumiał się w sprawie podgrzewanej murawy z władzami miasta. Na początku 2023 roku rozpocznie się tzw. proces inwestycyjny.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Olimpia Elbląg
Stomilanki przygotowują się do rundy rewanżowej. Przed nimi trudny rok

To będzie bardzo wymagający rok, do którego trzeba będzie się odpowiedni przygotować - tak mówi przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej I ligi piłkarek nożnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV