Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Olsztynie. „Zmiany, których dokonaliśmy, mają służyć takim miejscom jak Warmia i Mazury”

Premier Mateusz Morawiecki w Olsztynie. Fot. A. Podbielska

Premier spotkał się z mieszkańcami miasta oraz złożył wieniec pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności.

Premier przyjechał do Olsztyna ok. godz. 18. W sali nr 52 Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego (al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9) spotkał się z mieszkańcami w ramach cyklu „Polska jest jedna”.

Warmia i Mazury były bardzo zaniedbane i charakteryzowały się najwyższym bezrobociem. Dokonaliśmy zmiany modelu gospodarczego, które mają służyć takim miejscom, jak województwo warmińsko-mazurskie. Od 1 lipca cała Polska jest Specjalną Strefą Ekonomiczną

– stwierdził premier.

00:00 / 00:00

Mateusz Morawiecki zaznaczał, że rząd będzie kontynuował reformę wymiaru sprawiedliwości i podkreślał, że reforma należy do wyłącznych kompetencji krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Tak to jest ujęte w traktatach, w związku z tym trzeba się trzymać traktatów. Państwa mają prawo, w ślad za demokratycznym wyborem, który miał miejsce trzy lata temu, do reformowania. A my mamy nie tylko prawo, my mamy obowiązek reformowania wymiaru sprawiedliwości

– powiedział szef rządu.

Prezes Rady Ministrów odniósł się także do projektu przekopu Mierzei Wiślanej.

Na projekt i wykonanie przekopu przesunęliśmy z budżetu centralnego blisko miliard złotych

– komentował Mateusz Morawiecki. W opinii premiera przekop Mierzei Wiślanej stworzy szansę rozwoju dla północnej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Nawiązując do uroczystości 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości, szef polskiego rządu podkreślił, że Polska ma się czym poszczycić w kontekście historii parlamentaryzmu.

Budowaliśmy parlamentaryzm, demokrację i jesteśmy jednym z krajów najbardziej doświadczonych w budowaniu demokracji. Nikt nie musi uczyć nas, czym jest demokracja – my doskonale to wiemy

– mówił premier Morawiecki.

Po godz. 19 premier złożył wieniec pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na pl. Placu Solidarności.

Spotkanie  z mieszkańcami Olsztyna, odbywa się w Urzędzie Wojewódzkim, w ramach cyklu „Polska jest jedna”, podczas którego politycy PiS odwiedzają mieszkańców miast i miasteczek i przekonują do swojej polityki.

Autor: J. Golon/M. Lewiński/PAP
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wizyta, premier, Urząd Wojewódzki
146 tysięcy uczniów na Warmii i Mazurach dostanie 300 złotych na szkolną wyprawkę. Znamy szczegóły programu Dobry Start

300 złotych na początek roku szkolnego otrzyma każdy uczeń, niezależnie od tego, ile zarabiają jego rodzice. Pieniądze będą przysługiwały osobom do 20 roku życia, a w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV