Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premier Mateusz Morawiecki: Do końca maja możliwy pierwszy mecz ekstraklasy. Do gry wraca też liga żużlowa

Szef rządu poinformował o podjęciu decyzji o powrocie do gry ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej. Pierwszy mecz pod koniec maja, na razie bez publiczności.

Od 4 maja nastąpi udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, w tym orlików i boisk, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że sport jest działem istotnym dla gospodarki narodowej, ale wpływa także na kondycję i zdrowie Polaków. Przypomniał, że pierwszy etap powrotu do „nowej rzeczywistości” został już uruchomiony i dzięki niemu możliwe jest indywidualne trenowanie np. w parkach i lasach.

W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych różnych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. Ten drugi etap będzie od 4 maja, czyli już całkiem niedługo. W 2 etapie również orliki, na boiskach, na których grać będzie mogło nie więcej niż 6 osób, a więc także dla innych dyscyplin sportowych, jak tenis ziemny też na otwartej przestrzeni, gdzie wiadomo, że może grać 2 albo 4 zawodników też stanie się dopuszczalne

– zaznaczył Mateusz Morawiecki.

W trzecim etapie zdejmowania obostrzeń otwarte zostaną sale szkolne i hale sportowe przy zachowaniu limitu zawodników; w czwartym etapie otwarte zostaną siłownie, sale fitness, baseny – zapowiedział w sobotę premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że decyzje o przejściu do kolejnych etapów – trzeciego i czwartego – będą uzależnione od liczby zachorowań na koronawirusa, ale także od liczby dostępnych łóżek w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, piłka nożna, treningi
Adrian Wielgat, olimpijczyk z Pjongczang, kończy karierę sportową

Wychowanek sekcji łyżwiarstwa szybkiego Orła Elbląg specjalizował się długich dystansach. Na Igrzyskach Zimowych w 2018 roku był 22. zawodnikiem świata na dystansie 5 tysięcy metrów. Adrian...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV