Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 800 nielegalnych pracowników na Warmii i Mazurach od początku roku

Fot: W-M OSG

Na prawie 2800 cudzoziemców skontrolowanych od początku roku przez warmińsko-mazurski oddział Straży Granicznej ponad 790 pracowało nielegalnie. To przede wszystkim obywatele Ukrainy, a kolejno – Białorusi i Mołdawii.

Kontrole prowadzone były w powiatach: olsztyńskim, iławskim, bartoszyckim, ełckim, gołdapskim, mrągowskim, braniewskim i kętrzyńskim. Branże w których stwierdzono nieprawidłowości to transport, budownictwo, rolnictwo i turystyka oraz firmy zajmujące się pośrednictwem pracy. Główne naruszenia przepisów to praca bez zezwolenia lub oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy a także praca na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali do sądów 72 wnioski o ukaranie przedsiębiorców. Do końca września nałożyli 55 grzywien na kwotę ponad 22 tysięcy złotych. Natomiast Sądy z Warmii i Mazur wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę ponad 115 tysięcy złotych.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukraińcy, Mołdawia, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, nielegalnie zatrudnieni
„Przygotowujemy Polaków na powrót repatriantów z Kazachstanu”. W Olsztynie rozpoczęła się Lekcja dla Rodaka

"Lekcje dla Rodaka" to cykle spotkań z uczniami, którzy poprzez historie opowiedziane przez ich starszych kolegów z Kazachstanu, Mołdawii czy Białorusi poznają losy Polaków poza granicami...

Zamknij
RadioOlsztynTV