Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 30 milionów złotych na remont dróg lokalnych

Fot. A. Podbielska

W Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu uroczyście podpisano umowy z samorządami w ramach rządowego „Programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej”. Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało z tego projektu  blisko 30 mln złotych.

Skorzystało z tego 27 samorządów – gmin i powiatów. Wśród beneficjentów znalazła się m.in. gmina Markusy, która otrzymała 5 milionów złotych. Ta kwota pozwoli na pozwoli na remont drogi Zwierzno – Markusy – Krzewsk – podkreśla starosta elbląski Maciej Romanowski.

00:00 / 00:00

Gospodarz uroczystości – wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski podkreślał wagę tego rządowego projektu dla samorządów lokalnych.

00:00 / 00:00

Z 27 podmiotów 11 znalazło się na licie rezerwowej. Te samorządy, po zamknięciu trwających przetargów uzupełnią listę beneficjentów. Dofinansowanie przeznaczone jest na drogi, ulice, mosty, przejścia czy sygnalizację świetlną.

Wicewojewoda Sadowski zapowiedział także dalsze programy adresowane do lokalnych samorządów.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, remont, umowy, Sławomir Sadowski, lokalne
Wymiana oświetlenia miejskiego w Elblągu. Zużycie energii zmniejszy się nawet o połowę

Jeszcze w tym roku w Elblągu wymienione zostanie całe miejskie oświetlenie. Stare, sodowe lampy zostaną zastąpione ledowymi. To jedna z pierwszych w Polsce inwestycji, która zakłada...

Zamknij
RadioOlsztynTV