Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 20 osób w szpitalu, jedna nie żyje. Strażacy z Warmii i Mazur podsumowują sezon i zachęcają do montowania czujników czadu

 

Co piąty pożar w Polsce wybucha w mieszkaniu lub domu. O tej porze roku, najwięcej z nich spowodowanych jest niewłaściwą eksploatacją urządzeń grzewczych.

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak mówi, że osiem na dziesięć ofiar pożarów w Polsce ginie w mieszkaniach, głównie z powodu działania dymu i czadu. By zapobiec tragediom straż pożarna co roku prowadzi akcję zachęcającą do montowania czujek tlenku węgla.

00:00 / 00:00

Tlenek węgla bardzo trudno wykryć bo jest niewidoczny i bezwonny.

00:00 / 00:00

W tym sezonie grzewczym warmińsko-mazurscy strażacy mieli około stu interwencji związanych z czadem. W przypadku niespełna czterdziestu rzeczywiście ulatniał się niebezpieczny gaz. Pod koniec grudnia w Iławie nie udało się uratować nastolatki, która zatruła się czadem w łazience. Do szpitali, po podtruciu tlenkiem węgla, w tym sezonie trafiło dziewiętnaście  osób. W przypadku wykrycia zagrożenia tlenkiem węgla należy natychmiast opuścić pomieszczenie, poinformować sąsiadów o niebezpieczeństwie i wezwać służby ratownicze.

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zatrucie, tlenek węgla, zaczadzenie
Tragedia we Fromborku. Nie żyje mężczyzna, który spadł z dachu

Braniewscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny we Fromborku. Do tragedii doszło wczoraj rano. Około 9 służby otrzymały powiadomienie o mężczyźnie, który spadł z dachu domu. Pomimo...

Zamknij
RadioOlsztynTV